Mopy profesjonalne – szybkie i efektywne mycie podłogi

Jeśli chcesz nabyć mopy do mycia podłóg, odwiedź ten adres

Mycie podłogi wydaje się bardzo prostym zadaniem – niezbędne są do tego woda, mop i odpowiednia ilość płynu. Sprawa się jednak komplikuje, gdy chodzi o kłopotliwe do usunięcia, nietypowe zabrudzenia bądź znaczną powierzchnię. Wtedy warto sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. Na czym polega ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi codziennie sprzętami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, należy sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Profesjonalne mopy do podłogi – czym się cechują?

Na wydajność mopa wpływają zwłaszcza 2 czynniki – jego szerokość oraz tworzywo, z którego został wykonany. Pierwsza cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię można umyć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, gdy mop ma mieć zastosowanie do mycia podłóg o znacznym metrażu – na przykład sal tanecznych, hallów czy parkietów na boiskach. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia oraz jego wytrzymałość. Warto też pamiętać, iż twardsze włókna lepiej ścierają zabrudzenia niż miękkie.

Wiadro i mocny trzonek – ważne akcesoria do mopów

Mop jednak nie wystarczy, żeby pracownicy ekip sprzątających mogli efektywnie i błyskawicznie myć podłogi. Prawie jednakowo ważne są też akcesoria pomocnicze. Wśród nich szczególną uwagę należy zwrócić na trzonek. Musi on być stosunkowo lekki, a jego długość – proporcjonalna do wzrostu użytkownika. Tylko wówczas użycie mopa nie będzie zbyt dużym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich istotne jest także jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a prawidłowo dobrane w dużym stopniu ułatwia i skraca czas pielęgnacji posadzek. Podczas czyszczenia wielkich powierzchni radzimy używać zestawu wiadra z mopem.

Siedziba firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły