Miejskie, szosowe, enduro – o obuwiu motocyklowym

Szukasz butów motocyklowych? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Buty motocyklowe, tak jak i inne elementy odzieży dla kierowców jednośladów, rewelacyjnie się prezentują i z pewnością niejedna osoba pragnie je mieć ze względu na sam ich wygląd. Niemniej jednak ich głównymi funkcjami są podniesienie komfortu jazdy, ułatwienie panowania nad motocyklem i zapewnienie ochrony goleni i stopy w razie potencjalnego wypadku.

Kategorie butów na motocykl

Nie tylko nowi kierowcy, ale także osoby od jakiegoś czasu zainteresowane jazdą na motorze, mają trudność z tym, które buty na motocykl będą dla nich najstosowniejsze. W sklepach z ubraniami i dodatkami dla motocyklistów kupimy kilka typów obuwia. To przede wszystkim:
1. Buty miejskie to buty krótkie, sięgające zaledwie do kostki, które są perfekcyjne na stosunkowo wolną, spokojną jazdę rekreacyjną w terenie zabudowanym, gdzie ryzyko wypadku jest mniejsze, stąd też zapewnienie ochrony stopie nie jest tu najważniejsze. Ich walorem jest natomiast wyjątkowa wygoda, dzięki czemu jednakowo dobrze sprawdzą się też wtedy, gdy poruszamy się na własnych nogach.
2. Buty turystyczne przeznaczone do jazdy turystycznej, a więc na dłuższe odległości. Sięgają ponad kostkę, czasem do połowy łydki i wyprodukowane są z surowców zabezpieczających nogę przed wilgocią.
3. Buty crossowe czyli sportowe buty zaprojektowane do jazdy ekstremalnej, na torach wyścigowych i drogach ekspresowych, gdzie zagrożenie wypadków oraz urazów jest znacznie większe. Buty na motocykl sportowy mają odpowiednie usprawnienia minimalizujące niebezpieczeństwo obtarć skóry i złamania kości śródstopia czy podudzia. Te buty są wysokie, sztywne i niełatwo się w nich przemieszczać bez pojazdu.

Co mieć na uwadze zamawiając buty motocyklowe?

Kupując buty motocyklowe powinno się najpierw określić, jakie ma być ich główne przeznaczenie – użycie butów miejskich do jazdy sportowej może skończyć się ciężkimi obrażeniami w razie wypadku, z kolei buty crossowe używane tylko do jazdy w mieście, będą może wyglądały przebojowo, ale kierowca nie będzie miał w nich poczucia wygody. Rolą obuwia motocyklowego, zresztą jak każdego elementu odzieży dla motocyklisty, jest podniesienie bezpieczeństwa jazdy oraz asekuracja kierowcy, toteż jakość wykonania i wykorzystanych w nim materiałów jest ogromnie ważna. Kupujmy zatem buty na motocykl uznanych firm. W razie wątpliwości warto zawsze zwrócić się o poradę do bardziej wykwalifikowanego kierowcy lub zapytać o nią przedstawiciela sklepu, w którym planujemy wykonać zakup obuwia.

Siedziba firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły