Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Potrzebujesz listw podłogowych? Wejdź na http://bit.ly/2QJFh2d

Z pozoru są niewiele wnoszącym elementem, jednakże ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają estetyczne poprowadzenie kabli i zabezpieczają najniższe partie ściany przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, co jest istotne przede wszystkim w pomieszczeniach, po których poruszamy się w butach. To na pewno dostateczny argument, by nie lekceważyć ich doboru i dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z PVC albo MDF

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i wspaniale koresponduje z eleganckimi dodatkami czy meblami – zwłaszcza, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z niewielkim budżetem dobrym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z PVC albo MDF, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu rekomenduje się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Tak jak w przypadku standardowych modeli, również i one mogą być wykonane zarówno z różnych materiałów, jak i z drewna. Współczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć dostępne są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, jeżeli kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Siedziba firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły