Lampa solna – czy warto posiadać ją w mieszkaniu?

lampy solne, lampa solna

Niewielkie ozdoby z minerałów i kamienia od lat zajmują miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z różnorodnych wypraw po świecie, a niekiedy kupujemy tak po prostu, ponieważ pasują do stylu, w jakim zaaranżowane jest pomieszczenie. Sporadycznie jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – najczęściej służą jako pospolite ozdoby. Minerałem, którego można jednakże użyć do produkcji przedmiotów wykorzystywanych każdego dnia, jest sól kamienna. Sporządza się z niej najczęściej lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są unikatowe

Lampy solne pięknie wyglądają i bez większego trudu można je dopasować do wystroju pomieszczenia, bowiem są sprzedawane w trzech kolorach (różowym, szarym, białym) i w licznych ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są unikatowe, jako że nie ma brył kamiennych o identycznej siatce krystalizacji i kształtach. Ogromnie modne są lampy solne, których klosze cechują się nieregularną, nie polerowaną powierzchnią. Często zdarza się jednak, iż rzemieślnicy zajmujący się sporządzaniem owych lamp, nadają im regularne kształty, m.in. walca albo kuli.

Lampa solna – dzięki niej skuteczniej się wyciszysz

Wiele osób sądzi, że lampy solne mają korzystny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im najczęściej zdolność jonizacji powietrza, to znaczy wyzwalania ujemnych jonów, które równoważą te produkowane przez otaczające nas urządzenia elektroniczne. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza i pomagają w swobodnym oddychaniu między innymi ludziom borykającym się z astmą czy alergią. Światło, jakie dają tego rodzaju lampy, jest łagodne i uspokajające, stąd zaleca się kupienie ich ludziom, którym dokucza bezsenność lub stres, ponieważ z ich pomocą można łatwiej się wyciszyć. Ale z brył soli nie wytwarza się wyłącznie lamp solnych. Wykonuje się z nich także pojemniczki na biżuterię i estetyczne świeczniki, a płaskie bloki z soli kamiennej wykorzystuje się w gastronomii, jak również dekoracji domów.

Siedziba firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły