Kontenery na odpady – nie tylko na gruz, złom i śmieci

Jeśli poszukujesz kontenerów KP, koniecznie sprawdź http://tinyurl.com/yy8f3rk7

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia muszą cechować się dużą trwałością, a także spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Jakie cechy mają popularne modele kontenerów? Z jakiego powodu warto zdecydować się na najwyższej jakości kontenery stalowe?

Typy kontenerów na odpady specjalne

Wśród dostępnych na rynku pojemników specjalnego zastosowania rozróżniamy kontenery na odpady sypkie, płynne, niebezpieczne, odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków oraz odpady przemysłowe. Kontenery przeznaczone do przewozu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Pojemniki tego rodzaju są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są wyposażone w pokrywę z uszczelnieniem, dzięki czemu transportowane odpady nie wypływają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad pokrywą, która uniemożliwia wylewanie się płynów w czasie załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady należą również pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z podłogą posiadającą zaczepy do zabezpieczenia ładunku oraz z rozsuwanymi ścianami.

Kontenery na odpady budowlane i sypkie

Oddzielną grupę kontenerów stanowią modele na odpady miałkie, np. pyły i trociny. Obecne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe i wyposażone w przenośnik ślimakowy. Pojemniki na materiały ziarniste mogą też posiadać uszczelnioną klapę. Do kontenerów specjalnych należą także kontenery otwarte używane do przewozu i magazynowania gruzu oraz odpadów budowlanych.

Siedziba firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły