Kompletujemy ubiór jeździecki – czapsy i sztylpy

Kup sztylpy

Według wielu dżokejów najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż istotnie w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, nie znaczy, że nie mają wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek kosztują aż kilka tysięcy PLN. Na dodatek zakładanie oraz jazda w oficerkach może być znacznie utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewie obuwia. Tych wad nie mają na szczęście czapsy i sztylpy.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – charakterystyka

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, dające ochronę wyższej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, zapewniając zabezpieczenie dla nogi na całej długości, zaś drugie – chronią tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych materiałów. W sprzedaży przede wszystkim znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, jednak poza nimi dostępne są także modele wykonane z tkaniny albo tworzyw sztucznych.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Ostatnie wymienione wyżej warianty cechuje dużo niższa cena. Skutkiem tego są polecane dżokejom z niewielkim budżetem , jak również dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej nosi się je latem i wiosną. Obszerny wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – fasony idealnie dobrane do swoich potrzeb kupią zatem też jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły