Drzwi wejściowe drewniane – standardowe, dwuskrzydłowe i na wymiar

Dalsze informacje o drzwiach zewnętrznych drewnianych dwuskrzydłowych.

Drzwi wejściowe pełnią sporo zadań – zabezpieczają przed włamaniem, chronią mieszkanie przed negatywnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych oraz separują od hałasu docierającego z dworu. Kiedy zamówić drzwi dwuskrzydłowe? Z jakiego powodu opłaca się wybrać drewniane drzwi wejściowe?

Drzwi wejściowe – solidność oraz komfort termiczny

Zakup drzwi wejściowych to jedna z najistotniejszych decyzji, które musi podjąć każdy właściciel domu. Drewniane drzwi zewnętrzne już od dawna cieszą się dużym uznaniem, ze względu na swoją solidność i cechy. Organiczny materiał świetnie się prezentuje i można go wykończyć na kilka sposobów. Odpowiednio zbudowane drewniane drzwi zewnętrzne cechują się energooszczędnością i posiadają niewysoki współczynnik przenikania ciepła, co sprawia, iż w mieszkaniu panuje komfort cieplny, a zarazem opłaty za ogrzewanie są o wiele niższe. Szukając drzwi do mieszkania warto zwrócić uwagę na modele o grubości 68 mm ewentualnie 92 mm. Wyjątkowym powodzeniem wyróżniają się ocieplane drzwi zewnętrzne wytworzone z drewna klejonego trójwarstwowo, za sprawą swoich właściwości – są one odporne na deformacje i uszkodzenia mechaniczne, toteż wspaniale sprawdzają się w zabudowie jednorodzinnej. Nowoczesne wejściowe drzwi drewniane posiadają uszczelki najnowszej generacji.

Co posiadają drzwi wejściowe?

Na rynku można znaleźć także drzwi drewniane na wymiar, które są zalecane w razie posiadania niestandardowych otworów na drzwi. Z kolei drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe to oferta dla osób, którym zależy na niebanalnym designie. Jeśli szukamy drewnianych drzwi zewnętrznych dwuskrzydłowych na wymiar, warto skorzystać z usług firmy, która wykona nietypowy projekt na zamówienie, a przy tym da kilkuletnią gwarancję na swój produkt. W drzwi drewniane można wstawić efektowne szyby, np. witrażowe. Kupujący mogą też wybierać spośród obszernego wachlarza szyldów. Prócz walorów estetycznych, trzeba także zaakcentować inne przymioty, którymi wyróżniają się dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne. Coraz częściej wyposaża się je w systemy antywyważeniowe, w wyniku czego są trudne do wyłamania. Gwarantuje to domownikom bardzo dobrą ochronę. Dwuskrzydłowe drzwi wejściowe posiadają również trzypunktowy zamek listwowy, a nabywca może zdecydować się na niski próg aluminiowy bądź drewniany. Aby osłonić powłokę drewnianych drzwi wejściowych przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych, do ich wytwarzania wykorzystuje się lakiery najwyższej jakości.

Siedziba firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły