Drukarki 3D do profesjonalnych zastosowań

Kup 3D drukarkę

W ofercie CadXpert natkniesz się tylko na drukarki 3D od uznanych producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, a także MakerBot oraz FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które posiadamy w naszym asortymencie, działają między innymi w technologiach: FDM, PolyJet i SLA.

Stratasys – wiodący producent na rynku drukarek 3D

Stratasys jest światowym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od przeszło 3 dekad – a dokładnie od 1988 roku – zaopatruje klientów nowoczesne rozwiązania i maszyny. Ocenia się, iż używając drukarek 3D oraz pozostałych produktów Stratasys można nieomalże o 90 procent zredukować wydatki na produkcję i czas przeznaczony na proces produkcyjny. Kluczowe założenia pracy ekspertów firmy Stratasys to gwarantowanie najwyższej klasy usług i urządzeń, a także wsparcie techniczne i merytoryczne. Najlepiej sprzedające się urządzenia asortymentu drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, rekomendowane dla biznesu oraz przemysłu. Nowością w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do błyskawicznego prototypowania z fabryczną precyzją.

Drukarki 3D Formlabs – prekursorska technologia LFS

Następnym liderem w dostarczaniu drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta firma na rynku maszyn do druku przestrzennego? Formlabs zaopatrzą przedsiębiorstwa w bardzo zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne sposoby przyrostowego druku, takie jak SLS i SLA. Nową propozycją w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – urządzenie desktopowe, pracujące w prekursorskiej, autorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która jest odmianą technologii SLA. Ten model – podobnie jak wszystkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – znamionuje się ergonomiczną konstrukcją i nieskomplikowaną obsługą. Czym nowa technologia LFS odróżnia się od SLA? Znacznie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją i szybkością druku, a także precyzyjnym odwzorowaniem najmniejszych detali. W LFS warunki druku są podtrzymywane na tym samym poziomie, dzięki temu można wydrukować tożsame makiety, do czego dąży się głównie w masowej, powtarzalnej produkcji.

MakerBot dla przemysłu, edukacji, biznesu

MakerBot wytwarza wysokiej jakości zaawansowane urządzenia do druku 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tego producenta mają rozległe zastosowanie w przeróżnych sektorach przemysłu, edukacji, biznesu i wielu innych. Najświeższy model, czyli drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to produkt wspierany przez Stratasys. To sprzęt, który korzysta z materiałów dostępne dla kolekcji Method, ABS oraz materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100°C. Wydruk jest solidny oraz precyzyjny, a w czasie procesu drukowania nie zdarza się przesunięcia warstw ani nie pojawiają się zniekształcenia.

Siedziba firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły