Drenaż limfatyczny – o domowych aparatach do presoterapii

Jeśli potrzebujesz aparatów do drenażu limfatycznego, skieruj się na tę stronę.

Presoterapia to zabieg, którego rolą jest poprawa cyrkulacji chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta prawie wiek temu – to rozmaite chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy okrężne oraz pompujące, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta przystosowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta, jak również punktu ucisku.

Urządzenie do masażu uciskowego – wskazania do stosowania

W ostatnich latach fizjoterapeuci coraz częściej używają urządzenia do drenażu limfatycznego symulujące masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne mankiety dzielące się na komory, które nakłada się na obrzękłe ramiona albo nogi. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych przegród rękaw naciska na kończynę, wspomagając w ten sposób cyrkulację limfy. Jest multum zaleceń do poddania się zabiegowi presoterapii. To głównie zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii czy też tarczycy) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Korzysta się z niego też w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania oraz jako pomoc w zwalczaniu cellulitu. Presoterapia stała się także niezmiernie popularna wśród sportowców, przede wszystkim jako etap regeneracji powysiłkowej.

Kompaktowe aparaty CarePump do masażu limfatycznego w domu

Mnóstwo opcji wykorzystania urządzeń do drenażu limfatycznego przyczyniło się mocno do ulepszenia tego sprzętu. Obecnie osoby raz za razem korzystające z tej formy terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, dzięki przenośnym urządzeniom Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do drenażu limfatycznego tego producenta wyróżniają parametry podobne do sprzętu stosowanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w mankietach – więcej przedziałów to efektywniejszy zabieg drenażu. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie i nie zabierają wiele miejsca, zatem bez trudu można wziąć je w podróż, przykładowo na zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być koniecznie uzgodnione z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samodzielnie, gdyż występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to między innymi nowotwór bądź miażdżyca, które wskazane jest wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły