Do czego służą podkłady medyczne?

Chcesz kupić nakładki na deskę sedesową? Skieruj się na tę stronę.

Będące bezpośrednim zagrożeniem dla naszego zdrowia bakterie, wirusy i grzyby znajdują się dosłownie wszędzie. Wyjątkowo wysokie ryzyko zakażenia panuje jednak w punktach, w których zazwyczaj pojawiają się osoby zakażone lub tam, gdzie w wyniku rozmaitych zabiegów narzędzia dotykają skóry lub innych tkanek. Takimi miejscami są przede wszystkim wszelkiego rodzaju placówki służby zdrowia, salony spa, studia tatuażu czy gabinety kosmetyczne. Aby zmniejszyć ryzyko transferu drobnoustrojów i innych niebezpiecznych mikroorganizmów, używa się rozmaitych akcesoriów – poza rękawiczkami silikonowymi i środkami dezynfekującymi są to także podkłady higieniczne.

Zastosowanie podkładów jednorazowych

Większość chorobotwórczych bakterii i roztoczy przenosi się poprzez zetknięcie się skóry ze skażoną powierzchnią, dotykaną uprzednio przez osoby zarażone. Żeby zmniejszyć niebezpieczeństwo przenoszenia się bakterii w salonach i gabinetach urody, korzysta się z podkładów higienicznych. Zazwyczaj są one wytworzone z celulozy lub pokrewnych tworzyw i stanowią skuteczną barierę dla mikroorganizmów. Podkłady medyczne są jednorazowego użytku i rozkłada się je m.in. na kozetki, fotele ginekologiczne i dentystyczne oraz sprzęt rehabilitacyjny.

Nakładki na deskę sedesową – do stosowania w publicznym WC

Jeszcze wyższe niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się zakażeń skórnych wywoływanych przez mikroorganizmy panuje tam, gdzie z prawdopodobnie zanieczyszczoną powierzchnią styka się nieosłoniona skóra – czyli w toalecie. Możliwość przeniesienia się wirusów minimalizują podkłady jednorazowe przeznaczone do stosowania na deskach klozetowych. Ich użycie jest zalecane we wszelkich punktach posiadających publiczne toalety – na przykład w biurach, placówkach oświaty, kinach czy punktach usługowych.

Siedziba firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły