Dlaczego warto założyć shuttersy w salonie i w sypialni?

Na skyshutters.pl znajdziesz realizacje z wykorzystaniem shuttersów w salonie

Shutters, a więc dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się zazwyczaj z domami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim czy tropikalnym. Jednak ten moduł osłony okna można zastosować też w europejskich domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a jednocześnie świetnie prezentujące się rozwiązanie, które w wielu sytuacjach sprawdzi się lepiej niż popularne w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – przeznaczenie dekoracyjne i praktyczne

Shuttersy w salonie bądź w pokoju gościnnym, będą pełniły dwie funkcje – ozdobną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne zdecydowanie podnoszą walory estetyczne salonu. Ich lamele są szersze, dzięki czemu znakomicie wyglądają na większości okien. Kwestia estetyki jest istotna, gdyż to w salonie przyjmuje się gości oraz przebywa się w nim po wiele godzin w trakcie dnia. Z tego powodu trzeba zadbać, aby to pomieszczenie było nie tylko atrakcyjne, ale także wygodne. Swoboda wybrania kąta nachylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości promieni słonecznych przenikających do salonu, co pozwala m.in. na częściowe jego ściemnienie, gdy chcemy stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub zupełne jego przyciemnienie, kiedy pragniemy obejrzeć film.

Shuttersy w sypialni – wyjątkowo prosta pielęgnacja

Opcja regulacji wnikania promieni słonecznych do wnętrza jest bez wątpienia najistotniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednak także z innej przyczyny – z ich pomocą da się skutecznie korygować temperaturę sypialni, która ma wszak znaczny wpływ na nasz spokojny sen. Z pomocą okiennic shuttersów latem łatwiej jest utrzymać niską temperaturę w sypialni, a w okresie zimowym przez dłuższy czas zatrzymamy w niej ciepło. W dodatku shuttersy skuteczniej odgradzają od głośnych dźwięków z zewnątrz. Shuttersy to również idealne rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osadza się mniej drobinek kurzu niż w fałdach zasłon, a ich pielęgnacja jest niesłychanie łatwa i trwa wręcz parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy rewelacyjnie będą prezentować się również w łazience, w pokoju dziecięcym oraz w kuchni.

Siedziba firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły