Co warto wiedzieć o kaskach motocyklowych przed ich zakupem?

Jeśli chcesz zamówić kask, koniecznie sprawdź https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Kaski-motocyklowe-152.html.

Każdy pasjonat jednośladów wie, iż podstawą posiadania choć krzty bezpieczeństwa podczas jazdy jest posiadanie kasku. Bez znaczenia, czy motor jest naszym codziennym środkiem transportu, czy jeździmy na nim okazjonalnie – na każdy przejazd musimy ubrać kask motocyklowy, dlatego że taki obowiązek narzucają nam przepisy kodeksu drogowego. Ich złamanie grozi nałożeniem punktów karnych oraz mandatu, ale może mieć też znacznie groźniejsze następstwa – w razie wypadku prowadzący (czy też jego pasażer) nie posiadający kasku wystawiają się na bolesne urazy, a nieraz i śmierć.

Czym charakteryzują się popularne rodzaje kasków na motor?

Kaski na motor różnią się między sobą stylistyką i przeznaczeniem. Są 4 główne warianty kasków:
Kaski integralne są uniwersalne i z tej przyczyny prawdopodobnie najczęściej noszone przez kierowców, bo można ich używać do jazdy na motocyklu szosowym, sportowym, jak również na skuterze. Ich reprezentatywną własnością jest jednolita struktura, co sprawia, że są one uznawane za bardzo bezpieczne, jakkolwiek nie najwygodniejsze.
Kaski szczękowe – ich określenie pochodzi od tego, że posiadają ruchomy (podnoszony i opuszczany) element części żuchwowej. To sprawia, że są komfortowe – można w nich bez problemu zaczerpnąć powietrza, porozmawiać z kimś, czy napić się kawy bez konieczności zdejmowania kasku.
Kaski otwarte nie posiadają wcale części osłaniającej szczękę – skorupa ochrania wyłącznie górną część głowy. Są lekkie, ale nie gwarantują wysokiego poziomu ochrony, stąd rekomendowane są dla kierowców przemieszczających się na motorach rozwijających niską prędkość (np. cruisery) oraz na skuterach.
Kaski crossowe, czyli kaski enduro albo off-road, to kaski zapewniające wysoki poziom ochrony, które wykorzystywane są do jazdy w terenie. Znamionują się brakiem szybki, bardzo opływowym kształtem oraz niewielką waga. By go używać trzeba zaopatrzyć się także w gogle.

Co sprawdzić przed zamówieniem kask na motocykl?

Szukając kasku na motor pamiętajmy, iż po drogach w Polsce można poruszać się tylko z kaskami posiadającymi homologację, toteż sprawdźmy to zawsze przed kupnem. Prócz tego zwróćmy uwagę między innymi na to czy wybrany przez nas kask został wyprodukowany z tworzyw wysokiej jakości, czy szybka jest transparentna oraz wytrzymała na zarysowania i czy wentylacja kasku jest wydajna.

Siedziba firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły