Co warto wiedzieć o drewnianych drzwiach wewnętrznych?

Dowiedz się więcej o drzwiach wewnętrznych dwuskrzydłowych.

Doskonałym rozwiązaniem projektowym, stosowanym zarówno we współczesnych wnętrzach, jak i pomieszczeniach utrzymanych w klasycznym stylu, są wciąż drzwi drewniane wewnętrzne. Jakie są atuty drzwi drewnianych? Przedstawiamy najważniejsze parametry oraz możliwości wykonania drewnianych drzwi na wymiar.

Dlaczego warto zdecydować się na drzwi wewnętrzne drewniane?

Drewno to ekologiczny materiał, który zastosowany jako element aranżacji wnętrza sprawia, iż staje się ono bardziej nastrojowe i ciepłe, a odpowiednio pielęgnowany przetrwa w bardzo dobrej kondycji wręcz dziesiątki lat. Obecna technologia pozwala znakomicie łączyć właściwości drewna z wymaganiami współczesnego odbiorcy, co skutkuje produkcją drzwi charakteryzujących się estetycznym wyglądem i dużą ergonomicznością. Drzwi drewniane klejone trójwarstwowo odznaczają się niskim stopniem rozszerzalności (czyli nie odkształcają się) oraz właściwą izolacją termiczną. Możliwość pomalowania ich powierzchni dowolnym kolorem, lakierem bądź bejcą powoduje, że tego typu drzwi zauważymy w wnętrzach przeróżnego rodzaju – zarówno zaprojektowanych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu, jak i mieszkaniach urządzonych w stylistyce retro. U producentów dostępne są drzwi drewniane wewnętrzne wykonane z mahoniu, sosny czy dębu, drzwi wewnętrzne dwuskrzydłowe, wersje bez progu lub z progiem, impregnowane ekologicznymi lakierami wodnymi oraz krocie innych odmian, które zachwycają estetyką i świetnie się prezentują przez długi czas.

Drzwi drewniane produkowane są też na wymiar

Potrzebujesz drzwi drewnianych na wymiar? Pragniesz zamontować w swoim mieszkaniu albo biurze skrzydła drzwiowe o nietypowej budowie lub niestandardowych wymiarach? A może fantazjujesz o drzwiach dwuskrzydłowych wewnętrznych? W takiej sytuacji rekomenduje się powierzyć to zadanie wykwalifikowanym producentom, którzy świadczą nieodpłatny pomiar, konsultacje techniczne, a także możliwość zrealizowania projektu na indywidualne zamówienie. Oknostol oferuje produkty wysokiej jakości, a przy tym daje 5-letnią rękojmię na swoje produkty. Drzwi drewniane wewnętrzne można dostosować do najróżniejszych potrzeb klienta i przykładowo wypełnić je szkłem – między innymi szybami bezpiecznymi, witrażowymi lub fazowanymi, co wyraźnie podnosi ich walory estetyczne i użytkowe. Nowoczesne wewnętrzne drzwi drewniane bywają też posiadać w zamek z wkładką, a w przypadku drzwi do WC – w system zamykania łazienkowego.

Siedziba firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły