Bielizna i odzież kompresyjna i ich wpływ na jakość ćwiczeń

Zobacz, gdzie kupić bieliznę kompresyjną.

O termoaktywnej odzieży sportowej słyszał w zasadzie każdy, jakkolwiek nie wszyscy spotkali się z definicją „odzież kompresyjna” w odniesieniu do sportu, gdyż to pojęcie raczej łączone z akcesoriami używanymi w rehabilitacji. W tym wpisie przybliżymy tę grupę odzieży sportowej i opowiemy o tym, jak oddziałuje ona na efektywność ćwiczeń osoby ją noszącej.

Odzież kompresyjna sportowa

Bielizna i odzież kompresyjna to profesjonalne produkty, które mają liczne cech pozytywnie wpływających na komfort ćwiczeń. Przede wszystkim taka odzież mocno przylega do skóry co powoduje, że otoczone nią mięśnie prędzej się regenerują. Kontrolowany ucisk, jaki umożliwia ta zwykle bezszwowa odzież, poprawia ukrwienie i dotlenienie tkanek oraz skutecznie usuwa kwas mlekowy z trenowanych mięśni. Wysokiej klasy odzież uciskowa w zimowe miesiące skutecznie osłoni organizm przed chłodem, natomiast w gorące dni nie pozwoli na jego przegrzanie. Ten atrybut ubrań kompresyjnych pozwala na używanie ich zarówno przez sportowców trenujących w zaciszu siłowni, jak i tych wolących ćwiczenia na świeżym powietrzu. Następną bardzo ważną właściwością bielizny i odzieży kompresyjnej jest zdolność zapobiegania mikrourazom mięśni, gdyż zmniejsza ona wibracje oraz wstrząsy mięśni, nagminnie pojawiające się w trakcie treningów wysiłkowych.

Odzież i bielizna kompresyjna – czy zawsze nosić w czasie treningów?

Odzież kompresyjna przeznaczona jest przede wszystkim do noszenia w trakcie energicznych ćwiczeń. Na przykład koszulki o własnościach kompresyjnych podpierają mięśnie brzucha i grzbietu, jak również umożliwiają właściwą wentylację, z kolei spodnie kompresyjne normują pracę tkanki mięśniowej nóg, a co za tym idzie pomagają biegaczom osiągnąć lepsze wyniki. Zawodowi sportowcy, skupieni na ćwiczeniach wszystkich mięśni nieraz używają kombinezonów kompresyjnych, a normalni klienci siłowni z reguły korzystają z zestawu koszulka plus legginsy. Skarpetki bądź getry kompresyjne można zakładać na czas ćwiczeń, jednakże rekomenduje się korzystać z nich raczej zaraz po treningu, aby szybciej zregenerować mięśnie. Istotne jest również, aby właściwie dobrać rozmiar bielizny lub odzieży kompresyjnej, tak żeby nie była przyczyną zbyt mocnego ucisku, który mógłby mieć niekorzystny wpływ na cyrkulację krwi. Bielizna i odzież kompresyjna damska oraz męska to artykuł, który można zamówić w sklepach sportowych.

Siedziba firmy:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły