Bezpieczna jazda konna – toczki i kaski do jazdy konnej

Kliknij tu, aby zamówić toczki do jazdy konnej

Jeździectwo jest jedną z tych dziedzin sportu, w których zagrożenie upadkami jest wyjątkowo duże. A te, ze względu sporą prędkość oraz wysokość, mogą być naprawdę groźne. Na urazy narażona jest szczególnie głowa dżokeja, która obligatoryjnie powinna być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jeździectwa można kupić 2 rodzaje zabezpieczenia dla głowy – kaski oraz toczki jeździeckie. Ale które z nich gwarantują lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych akcesoriów?

Kaski czy toczki do jazdy konnej? Co wybrać?

Zwyczajna, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest z reguły wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednak tak dobrej ochrony jak kask, przez co wskazany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem dużo lepiej wypada kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowych sportowców i ma certyfikaty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najistotniejsza kwestia przy zakupie kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask winien dysponować odpowiednimi certyfikatami, a także być idealnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja bądź umożliwiać regulację swojego rozmiaru. Do kasku warto dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask jeździecki nie warto także iść na kompromis. W związku z tym, jeśli w naszej miejscowości nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, można złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły