Bagażniki bazowe – montaż na relingi lub bezpośrednio na dachu auta

Bagażnik dachowy kupisz na ebagaznik.pl/pl/c/Bagazniki-bazowe/15.

Wyjazd autem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszystkie potrzebne w trakcie urlopu sprzęty. Zazwyczaj nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku dużej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na spore wymiary niektórych bagaży. Tu należy wymienić w szczególności rowery czy narty, których schowanie w bagażniku przeciętnego auta jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem w tej sytuacji są bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe przystosowane do przewożenia wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zainstaluj box dachowy

Ładowność samochodu w dużej mierze zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko daje transportowanym sprzętom osłonę przed wodą i uszkodzeniami mechanicznymi, ale też nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, bo posiada opływowy kształt. Do jego montażu potrzebne są specjalne poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeżeli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je dokupić sami. Miejmy jednak na uwadze, by wybór modelu właściwego do budowy naszego samochodu oraz montaż poprzeczek powierzyć fachowcom. Po założeniu ich na własną rękę zamocowanie bagażnika może być nietrwałe.

Uchwyty samochodowe na tył i dach pojazdu

Poza poprzeczkami do zakładania boksu dachowego, możemy też kupić dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy samochodem narty, rowery czy kajaki. Uchwyty tego typu są zwykle dedykowane do transportu konkretnego sprzętu – zapewniają więc najwyższy stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno w tylnej części samochodu – na klapie bagażnika albo haku holowniczym, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest zalecane ze względu na to, iż rowerom nie zagraża wtedy kolizja z tablicami, nisko wiszącymi gałęziami i wiaduktami.

Siedziba firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły