Antena telewizyjna – cechy i istotne elementy

antena telewizyjna, antena naziemna, antena DVB T

W ogromnej większości domostw znaleźć można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie był niepotrzebnym gadżetem, należy zaopatrzyć się również we właściwą antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana także anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w rozmaitych sytuacjach.

Antena telewizyjna – co znajduje się w sprzedaży?

Wybór anten naziemnych jest dziś wyjątkowo duży. W sklepach znajdują się anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T, a także anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Znajdujące się aktualnie w sprzedaży anteny DVB-T charakteryzują się przede wszystkim łatwością montażu. Spokojnie poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy trzymał w rękach przyrządy używane przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które teraz proponują nam producenci, charakteryzują się również świetną wytrzymałością na działanie niekorzystnych czynników pogodowych. W związku z tym pozwalają na odbiór programów telewizyjnych na świetnym poziomie przez naprawdę długi czas.

Antena naziemna – co trzeba uwzględnić przy jej wyborze?

Szeroka oferta anten naziemnych sprawiła, że trzeba mocno przyłożyć się do wyboru urządzenia, które planujemy zakupić. Warto wiedzieć, że uwagę należy zwrócić na szereg czynników, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat usytuowania nadajników błyskawicznie wyszukamy w Internecie. Znaczenie ma również moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego nakierowanie. Pod uwagę brać trzeba zawsze ułożenie obszaru, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym znajduje się antena naziemna. Duże znaczenie ma też to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły