Mass collect i korzyści jakie przynosi

Więcej o tym, na czym polega mass collect.

Mass collect jest usługą, której głównym aspektem jest identyfikacja płatności masowych. Prezentujemy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak upraszcza organizację małym i dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z przypisania klientom własnych numerów rachunków

Funkcja mass collect jest zasadniczo stosunkowo prosta. Polega na przydzieleniu każdemu kontrahentowi unikalnego numeru rachunku, który staje się równocześnie jego symbolem identyfikacyjnym. Takie działanie jest użyteczne wszędzie tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest ogromna grupa klientów, a więc przykładowo w szkołach prywatnych, w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne oraz wszystkich branżach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (między innymi w sieciach siłowni). Należności przesyłane w systemie mass collect kierowane są na konkretny rachunek firmowy, niemniej jednak wcześniejsze przydzielenie kontrahentom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejszą identyfikację, bez względu na to, jakim sposobem wykonali oni wpłatę (standardowy przelew, przelew z karty lub przelew za pośrednictwem poczty). Wykorzystanie mass collect przekłada się także na szybsze księgowanie przelewów aniżeli w przypadku księgowania przez pracownika, a zarazem na wyeliminowanie potencjalnych pomyłek, jakie mogą przydarzyć się w trakcie tego procesu.

Dlaczego warto korzystać z mass collect?

Chociaż usługa mass collect nie jest obecnie dostępna we wszystkich bankach (mają ją między innymi PM Bank i BNP Paribas) warto zastanowić się nad jej zastosowaniem w firmie, również takiej, która miesięcznie obsługuje mniej niż 100 faktur. Stosowanie mass collect niesie ze sobą bowiem pewne korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników, opcja połączenia z platformą finansowo–księgową (a więc kontrolowanie na bieżąco przychodzących opłat) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na połączenie z usługą mass collect banku, ale posiada też funkcję przesyłania powiadomień o zbliżających się terminach płatności oraz windykacji, co po kilku miesiącach efektywnie podnosi terminowość u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły