Kredyt obrotowy. Kto może z niego skorzystać?

Zarówno rolnicy, jak też właściciele firm, które pragną je rozwijać, muszą inwestować w kupno innowacyjnych maszyn oraz urządzeń. Tak ogromne wydatki ciężko jest jednak sfinansować bazując tylko na bieżącej działalności. Wyjściem z sytuacji może się w związku z tym okazać zaciągnięcie kredytu obrotowego.

Rolnicy a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe przeznaczone dla rolników mają w obecnie obecnie nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, którzy mają zbyt niską zdolność kredytową i nie mają szansy na przyznanie kredytu obrotowego przez banki. Miejmy jednak na uwadze, że często kredyty zaciągane w parabankach generują wyższe koszty lub zawierają niekorzystne dla klienta warunki, dlatego nie polecamy tego rozwiązania.

O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności w postaci kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności sprowadzono do koniecznego minimum. To również dla wielu rolników okazuje się wyjątkowo dużą zaletą, ale nadal wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy tylko ze sprawdzonym doradcą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale także firmy. Kredyt ten można przeznaczyć na finansowanie wydatków związanych z bieżącą działalnością firmy. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego może okazać się skomplikowane. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc mający niemałe doświadczenie pośrednik. Jego wiedza oraz znajomość procedur bankowych pomogą nam znaleźć kredyt idealnie dostosowany do wymagań oraz potrzeb naszej firmy. Nagłe wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm i osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, ponieważ dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozszerzać prowadzoną przez siebie działalność lub spłacać posiadane zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są w krótkim czasie, bez niepotrzebnych formalności i utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach bądź jednorazowo.

Wyróżnione artykuły