Dobre strony leasingu

Leasing bez wątpienia jest jednym z najchętniej wybieranych przez firmy narzędzi finansowych. Nie może to jednak zaskakiwać, gdyż jego duże zalety powodują, że leasing okazuje się doskonałym rozwiązaniem umożliwiającym minimalizację wydatków związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Głównie z uwagi na to, iż w naszym kraju ratę leasingową traktuje się jako koszt uzyskania przychodu. Na fakt, iż leasing okazuje się tak opłacalny rzutuje również to, że umożliwia on uzyskanie niezbędnych do prowadzenia firmy dóbr bez konieczności ich nabycia. Na czym dokładnie więc polega leasing? O czym powinniśmy pamiętać decydując się na tę formę finansowania?

Na jakich zasadach opiera się leasing?

Nazwa leasing pochodzi z języka angielskiego, gdzie oznacza wynajem. W krajach z narodowym językiem angielskim prawo nie odróżnia leasingu od dzierżawy, jednak w Polsce są to określenia różne. Leasing oznacza udostępnienie przez leasingodawcę określonego dobra leasingobiorcy, za co ten ostatni deklaruje, że będzie opłacać raty leasingowe. Przedmiotem leasingu najczęściej są samochody, które budują flotę przedsiębiorstwa, urządzenia potrzebne do prowadzenia przedsiębiorstwa lub sprzęt do punktu sprzedaży. Po wygaśnięciu umowy wypożyczone przedmioty muszą być oddane leasingodawcy, a ten zazwyczaj odsprzedaje je w preferencyjnej cenie.

Doradca wskaże najlepszy leasing

W ostatnim czasie w Polsce pojawiło się mnóstwo ofert leasingu. Ich różnorodność powoduje, iż trudno wybrać w tej grupie tę najlepszą – potrzebne do tego są specjalistyczne umiejętności. Z uwagi na to, że nie każdy właściciel firmy je ma, stawiając na leasing, najlepiej postąpimy korzystając z doradztwa specjalisty. Przed wyborem leasingu dobrze więc udać się do doradcy kredytowego, który pomoże wyszukać ofertę dostosowaną do naszych potrzeb i zapewni, iż leasing naprawdę okaże się najbardziej opłacalnym wyjściem.

Wyróżnione artykuły