Co oferuje kantor internetowy? Główne zalety usługi

Nie możesz znaleźć kantoru internetowego? Kliknij tu.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w pobliskim oddziale banku albo w kantorze – na te ostatnie w dalszym ciągu można się natknąć w galeriach handlowych czy przy hipermarketach! Lecz w ekspresowo transformującym się świecie, konsumenci pragną wymieniać waluty bez przymusu wychodzenia z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, z tej przyczyny też utworzono kantory online, które to umożliwiają.

Jak działa kantor online?

Funkcjonowanie kantoru online jest jednakowo proste jak fizycznego kantoru. Klient wchodzi do serwisu przez stworzony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kapitał, który potrzebuje przewalutować. Atutem kantorów internetowych jest zwłaszcza to, iż przewalutowanie można zlecić w nim o każdej porze dnia, a samo przewalutowanie ma miejsce już w godzinach pracy serwisu po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie informacji pobieranych z Forex co parę sekund, a nie – jak to bywa w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, z reguły z minionej doby. Następnym i nadzwyczaj znaczącym atutem kantorów online są mniejsze spready aniżeli te oferowane przez kantory stacjonarne i instytucje bankowe. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od narzuconej marży) może prowadzić do uiszczenia spreadu na poziomie nawet 3-5%, natomiast w kantorze internetowym spready najczęściej nie przewyższają 2%. Kantory internetowe świadczą też kilka pomocniczych usług popularnych wśród klientów, m.in. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej realizowanej w określonym przez klienta dniu albo takiej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (wymiana jest wykonywana dopiero wówczas, kiedy wskazany przez nabywcę kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Doceniasz komfort w rozporządzaniu pieniędzmi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory internetowe to opcja dla wszystkich lubiących komfort i dużą niezależność w dyspozycji kapitałem. Korzystają z nich również osoby spłacające zobowiązania wzięte w obcej walucie oraz osoby zatrudnione lub uczące się poza granicami Polski. Lecz zanim postanowimy powierzyć swoje finanse kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego reputację i bezpieczeństwo, m.in. poprzez przeszukanie witryny KNF, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.

Siedziba firmy:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły