Automatyzacja procesów w firmie – tania windykacja z robotem Flobo

Oferta taniej windykacji w rozsądnej cenie. Sprawdź co dla Was mamy.

Może być mnóstwo przeróżnych powodów, dlaczego klienci nie płacą w terminie za zrealizowane zlecenie. Problem z przeterminowanymi należnościami mają nie tylko przedsiębiorców, którzy oferują usługi dla biznesu, lecz też firmy z profilem działalności ukierunkowanym na osoby prywatne.

Aplikacja Flobo do obsługi należności z modułem automatycznej windykacji

Wierzyciel ma prawo dochodzić swojej własności poprzez proces windykacji. Choć określenie to większości ludzi niedobrze się kojarzy, po prawdzie oznacza to procedurę w trakcie której rozpoczyna się wobec dłużnika szereg czynności dopuszczone w aktualnych aktach prawnych. Czynności te dążą do wyegzekwowania spłaty zaległości. To tak zwana windykacja polubowna, a więc systematyczne monitowanie dłużnika i przypominanie o wymogu przelania opłaty. Kiedy ta strategia windykacji okaże się nieskuteczna, kolejną możliwością jest windykacja sądowa. Jeżeli firma obsługuje kilkudziesięciu czy kilkuset klientów i co miesiąc wypisuje porównywalną ilość paragonów oraz faktur, prawdopodobieństwo, że jakiś procent opłat nie będzie przelany we wskazanym czasie niewątpliwie rośnie. W organizacji całego procesu księgowania faktur pomaga polska aplikacja Flobo, służąca do automatycznej obsługi należności, która ma również opcję prowadzenia automatycznej windykacji.

Automatyczna windykacja – skonfiguruj własne scenariusze działań

Robot Flobo nie tylko kontroluje, czy na konto wpłynął przelew od kontrahenta, ale w przypadku wykrycia jej braku w określonym terminie, rozpoczyna ona procedurę przypominania o obowiązku zapłacenia za fakturę. Właściciel firmy wykorzystujący tę aplikację może dodać swoje scenariusze działań wszczynanych względem opieszałych klientów, wyznaczając m.in. przerwy pomiędzy poszczególnymi wiadomościami upominającymi. Przypomnienie o zbliżającym się terminie płatności za fakturę wysyłana jest z aplikacji również przed jego wygaśnięciem do tych klientów, którzy w minionym kwartale dwukrotnie wykonali przelew z opóźnieniem lub którzy nie zapłacili faktury w terminie w zeszłym miesiącu. Jeśli notyfikacje nie przyniosą efektów, dalszymi krokami automatycznej windykacji podejmowanymi przez robota Flobo jest wystawienie noty księgowej w wysokości 40 euro oraz zgłoszenie informacji o dłużniku do BIG. Wreszcie, jeśli wyliczone powyżej kroki okażą się bezskuteczne, Flobo przekaże informacje o dłużniku do e-sądu.

Wykorzystanie aplikacji do automatycznej obsługi należności oraz windykacji oszczędza czas poświęcany na nadzorowanie wpływających należności, a po paru miesiącach skutkuje również zauważalną poprawą terminowości u kontrahentów.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły