Optymalizacja stron internetowych – czy można bez niej żyć?

Stworzenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Ważne jest, żeby była ona chętnie odwiedzana przez internautów. Ale co można zrobić, aby nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

O co chodzi w optymalizacji strony internetowej?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz zawartości strony. Dzięki poprawnie przeprowadzonej optymalizacji nasza strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, co sprawi, że zajmie ona wyższą pozycję w rezultatach wyszukiwania.

Co podlega optymalizacji ?

Prawidłowo wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także opublikowanych na niej tekstów i obrazów. Optymalizacji kodu dokonuje się pod kątem: przyspieszenia wyświetlania, zgodności z ogólnie przyjętymi standardami oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, jeśli na stronie znaleźć można słowa, na które strona jest pozycjonowana, nie powinno być ich jednak za dużo. Dokonując optymalizacji grafiki trzeba zwrócić uwagę na objętość plików oraz rodzaj użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być słowa kluczowe oraz linki zamieszczone na stronie.
Solidnie przeprowadzona optymalizacja strony internetowej pomaga w osiąganiu lepszych wyników wyszukiwania i sprawia, że serwis jest częściej odwiedzany . Gdy optymalizujesz stronę pamiętaj przede wszystkim o tym, że powinna być ona przyjazna dla użytkowników.

Wyróżnione artykuły