Gdzie kupować części samochodowe, żeby było tanio i bezpiecznie?

Sklep stacjonarny czy internetowy? Gdzie warto kupić części samochodowe? Które z tych rozwiązań będzie lepsze? By odpowiedzieć na to pytanie, przedstawiamy najważniejsze wady i zalety obu opcji.

Gdzie kupić części samochodowe? Przegląd rozwiązań

Zakup części samochodowych może być niezbędny w różnych sytuacjach. Wbrew pozorom do takiej sytuacji dochodzi nie tylko kolizji czy zaniedbań. Większość podzespołów zużywa się też w toku normalnej eksploatacji, co oznacza, że nawet dbający o auto i jeżdżący ostrożnie kierowcy prędzej czy później staną przed koniecznością wyposażenia się w nowe części.

To jednak może rodzić pewne problemy. Dotyczą one nie tylko doboru najlepszego produktu, ale też tego, gdzie kupować części samochodowe. Sprawa jest bardzo istotna, bo wybierając dobry sklep, zyskujemy nie tylko profesjonalną obsługę i gwarancję jakości kupionych podzespołów, ale też niskie ceny. Jak jednak to zrobić? Gdzie robić podobne zakupy – w sklepie stacjonarnym, warsztacie czy online? Przyglądamy się bliżej każdemu rozwiązaniu.

Gdzie kupować części samochodowe? Sklepy stacjonarne

Lepiej lub gorzej wyposażone sklepy oferujące części i akcesoria samochodowe działają w większości polskich miast. Niezależnie od tego, gdzie mieszkamy, w pobliżu mamy co najmniej jeden taki punkt. Zakupy w którymś z nich mogą być dobrym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na czasie. Nawet dobre sklepy internetowe oferują przesyłkę w co najmniej dwa dni robocze, co niekiedy okazać się zbyt odległym terminem. W tym przypadku części możemy kupić jeszcze w ten sam dzień.

Kupowanie w stacjonarnych sklepach motoryzacyjnych nie jest oczywiście pozbawione wad. Jeżeli szukamy części i akcesoriów przeznaczonych do mniej popularnych modeli, w mniejszych sklepach raczej ich nie znajdziemy. Problemem mogą być też ceny – a konkretnie brak możliwości ich porównania z innych ofertami. Warto wspomnieć też o konieczności dojazdu do sklepu, co w razie awarii auta może stanowić spory kłopot.

Gdzie kupić części samochodowe? Zakupy w warsztacie

Jeśli chodzi o sprzedaż stacjonarną, do wyboru mamy też warsztaty samochodowe. Skorzystanie z ich oferty warto przemyśleć, jeśli w tym samym miejscu zlecamy naprawę auta lub serwis znajduje się blisko naszego domu. Ze względu na to, że dystrybucja części nie jest ich główną działalnością, musimy jednak przygotować się na to, że wielu produktów po prostu nie uda nam się nabyć. Często też ceny w takich miejscach są wyższe.

Gdzie kupować części samochodowe? Sklep internetowy

Najwygodniejszym i najkorzystniejszym sposobem na zakup części samochodowych są na pewno zakupy online. Za jego wyborem przemawia też dostępność właściwie wszystkich potrzebnych podzespołów i akcesoriów. Internetowy sklep w częściami do samochodów francuskich sprzedaje zdecydowaną większość produktów potrzebnych do naprawy i serwisowania aut takich marek jak Peugeot, Citroen, Renault czy Dacia.

Klienci e-sklepów mogą też oszczędzić czas, który musieliby poświęcić na dojazd i zakup, a także zyskują wygodę, która szczególnie ważna okazuje się w przypadku części o dużych gabarytach lub sprawiających problemy w transporcie. Ważnym argumentem jest też oszczędność, bo sklepy internetowe oferują zwykle ceny znacznie niższe niż stacjonarne.

Źródło tekstu: https://france-car.com.pl/_blog/60-Gdzie_kupowac_czesci_samochodowe_zeby_bylo_tanio_i_bezpiecznie.html

Wyróżnione artykuły