Warsztaty kulinarne dla dzieci uczą poprzez świetną zabawę

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o kursie gotowania dla dzieci? Dobrze trafiłeś! Wejdź na https://warsztatqulinarny.pl/szkolenia/warsztaty-kulinarne-dla-dzieci/.

Dzieci uwielbiają pomagać w kuchni – ozdabiać wypieki czy wybierać i przynosić składniki. Chcesz wykorzystać fascynację Twojej pociechy? Sprawdź kursy gotowania dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, czego uczą takie zajęcia.

Zalety kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci są skierowane do pociech w przedziale wiekowym od 6-10 lat. Podczas kursu dzieci uczą się samodzielności i rozwijają swoją pomysłowość i co jest niezmiernie ważne – zdobywają przydatne umiejętności. A równocześnie świetnie się bawią. Nauka smacznych przepisów, dobieranie oraz mieszanie ingredientów oraz komponowanie ciekawych smaków – całość sprawia, że dzieci z entuzjazmem gotują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają dodatkowo reguły, jakie powinno się stosować w kuchni, co bez wątpienia podnosi ich bezpieczeństwo w trakcie kucharzenia. W warsztatach partycypują również rodzice, w związku z tym jest to znakomita okazja do spędzenia czasu wspólnie z potomkiem. Rodzice mogą przyglądać się kulinarnym osiągnięciom swoich dzieci, a następnie degustować to, co udało się stworzyć.

Warsztaty kulinarne dla dzieci – nawet dla nieposłusznych maluchów

Zajęcia trwają 3 godziny i organizowane są w Krakowie. W trakcie warsztatów dzieci szykują danie główne i deser. Mali uczniowie kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki kuchni włoskiej – spróbować swoich sił w pieczeniu aromatycznej, ozdobionej świeżymi dodatkami tradycyjnej pizzy, ewentualnie ugotować apetyczny makaron na słono bądź słodko. W czasie warsztatów dzieci przygotowują też wyborną deser – mus z mascarpone i lodami. Nauka połączona z zabawą to znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu, a własnoręczne przyrządzanie ulubionych dań przynosi pociechom dużo szczęścia. Nawet bardzo niepokorne dziecko będzie z zaangażowaniem uczestniczyło w pieczeniu znakomitej pizzy czy dekorowaniu tortu. Warsztaty kulinarne dla dzieci prowadzi profesjonalny szef kuchni, który posiada wieloletnie doświadczenie i odpowiednie podejście do maluchów.

Siedziba firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły