Malarstwo komputerowe – jak je opanować?

Kliknij tutaj, jeśli potrzebujesz szczegółowych informacji o malarstwie komputerowym.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od końca XX w. usiłują nadążyć za cyfrowym postępem. Zdolność malowania tradycyjnymi metodami dzisiaj nie jest już wystarczająca, aby znaleźć pracę w branży filmowej albo gamingowej, dlatego że te gałęzie rozrywki w procesie opracowania koncepcji postaci czy świata przedstawionego wykorzystują przede wszystkim specjalistyczne oprogramowanie komputerowe. Wiedząc o tych realiach mnóstwo początkujących osób zaczynając swoją przygodę z malarstwem natychmiast stara się przyswoić sobie najpopularniejsze programy, używane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Malarstwo komputerowe – jakie oprogramowanie można wykorzystać?

Istnieje dużo programów wykorzystanych współcześnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop, który pomimo że został stworzony jako software do obróbki fotografii, szybko został głównym oprogramowanie game devów oraz ilustratorów. W rezultacie powodzenia Photoshopa pojawiły się inne analogiczne programy, jak przykładowo ArtRage, Krita czy Corel Painter, w których przy użyciu różnego typu cyfrowych pędzli można tworzyć prace przypominające obrazy wykonane temperą, farbami olejnymi lub akwarelą. Digital painting zapewnia twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość cofnięcia niefortunnych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie skończą!

Wybierz kurs malarstwa cyfrowego online z możliwością kontaktu z twórcą szkolenia

Zasadniczo uczenie się malarstwa komputerowego toczy się podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Naturalnie pierwsze kroki można postawić samemu, jednak żeby dobrze rozwinąć swoje umiejętności, a zarazem poznać ważne techniki stosowania pędzli oraz wszelkie opcje oprogramowania, rekomendujemy zapisać się na kurs opracowany przez doświadczonego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi lekcje digital paintingu, możesz wykupić dostęp do rozmaitych video kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie tematów jakie omawiają takie kursy jest szerokie i nie uczą one wyłącznie podstawowych funkcji oprogramowania. Istotne jest jednak, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia kursantowi skontaktowanie się z autorem kursu.

Siedziba firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły