Język francuski

Język francuski dawniej i dziś

Język francuski kojarzony jest głównie z tym, iż od XVIII w. był powszechnie używanym na arenie międzynarodowej, przede wszystkim w kręgach dyplomatycznych i kulturalnych. Posługiwała się nim przez arystokrację. Aż do lat 70. XX w. francuski był postrzegany jako język każdej osoby posiadającej wyższe wykształcenie. Również dziś, pomimo tego, że najpopularniejszym językiem jest angielski, francuski odgrywa znaczącą rolę.

O francuskim słów kilka

Francuski jest językiem pochodzenia indoeuropejskiego z grupy języków romańskich. Język francuski jest językiem używanym przez około 72 milionów osób na całym świecie w różnych jej zakątkach (Francja – 51 mln, Kanada – 6 mln, Belgia – 4 mln, Szwajcarii – 1,2 mln), jest również jednym z języków urzędowych UE.

Nauka języka francuskiego – o czym warto wiedzieć?

Język francuski to język, w którym bardzo liczą się szczegóły i odpowiednio zastosowane końcówki. Dlatego jeśli uczysz się francuskiego kładź duży nacisk na gramatykę, która pomoże w zrozumieniu języka i poprawnej wymowie.

Jaki kurs nauki języka francuskiego wybrać?

Wg dużego grona ludzi najlepszą metodą nauki języka francuskiego są kursy bezpośrednie, które pozwalają w dokładny i szybki sposób nauczyć się języka. Jedną ze szkół które stosują tą metodę jest szkoła językowa ARCHER, która zyskała dużą popularność m.in. dzięki efektywności nauczania.

Wyróżnione artykuły