Zabiegi z kwasem hialuronowym – wypełnianie zmarszczek i powiększanie ust

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o wypełnianiu zmarszczek, uzyskasz na https://revitae.com.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/wypelnianie-zmarszczek-kwasem-hialuronowym/.

Kwas hialuronowy to związek chemiczny, który od dawna stosowany jest do wytwarzania kosmetyków i w licznych zabiegach medycznych. Związek ten ma umiejętność wiązania znacznych ilości cząsteczek wody, z tej przyczyny dodawany jest często do serum nawilżających lub peelingów. Co kluczowe, kwas hialuronowy występuje w w organizmach ludzi i zwierząt, więc niezmiernie rzadko wywołuje reakcję alergiczną. W medycynie estetycznej natomiast ten polisacharyd stosowany jest na ogół do kształtowania konturów twarzy, wypełniania zmarszczek (zarówno głębokich, jak i płytkich), a także powiększania ust.

Wypełnianie zmarszczek – popularny zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

Celem ostrzykiwania kwasem hialuronowym jest głównie związanie w skórze wody (jedna cząsteczka kwasu może związać około 250-ciu cząsteczek wody!), ale także zaktywizowanie komórek tkanki łącznej do wytwarzania większych ilości kolagenu i w efekcie spowodowanie, że skóra ponownie stanie się naprężona. Popularnym zabiegiem z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, z reguły tych pojawiających się blisko ust oraz nosa (tzw. bruzd nosowo-wargowych), horyzontalnych zmarszczek na czole bądź bruzd wokół brody i przy oczach. Kwas napiera na skórę od wewnątrz, co powoduje, że bruzda po chwili jest niewidoczna. W zabiegach wypełniających stosuje się usieciowany kwas hialuronowy, który jest bardziej stabilny, a skutkiem tego o wiele trwalszy. Utrzymuje się w skórze przez dłuższy okres, dzięki czemu skutki zabiegu są dostrzegalne nawet przez dwa lata.

Powiększanie ust – popularny zabieg z użyciem kwasem hialuronowym

Oprócz wypełnienia zmarszczek i modelowania twarzy, popularnym zabiegiem z użyciem kwasu hialuronowego realizowanym przez gabinety medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Korzystają z niego z reguły osoby, którym nie podoba się rozmiar oraz kontur ich ust lub których usta nie są symetryczne. Powiększanie ust kwasem hialuronowym trwa najczęściej pół godziny, przeprowadza się go pod miejscowym znieczuleniem, a preparat z kwasem wprowadza się w odpowiednie punkty ust przy pomocy tak zwanej“tępej igły”, innymi słowy kaniuli. Prawidłowo wykonany zabieg przynosi efekt bardziej symetrycznych, jędrnych, lecz nadal naturalnie prezentujących się ust.

Siedziba firmy:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły