Wzmacniacz kanałowy poprawia sygnał TV

Dowiedz się, gdzie kupić wzmacniacz kanałowy.

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie dedykowane do odbioru sygnału telewizji analogowej i cyfrowej. Jak wskazuje sama nazwa zasadniczą rolą jaką pełni jest wzmacnianie mocy sygnału. Zobaczmy jak działa to urządzenie i na jakich pasmach pracuje.

Wzmacniacz kanałowy – do specjalnych zastosowań

W sprzedaży znajdziemy wiele aparatów, których zadaniem jest zwiększenie sygnału i odbiór pasm telewizji naziemnej. Są one przeznaczone zarówno do tradycyjnych zastosowań, jak i do zadań specjalnych. Instalowane są w rejonach, na których praktycznie nie ma sygnału. Działają np. w górach, tunelach i w niektórych nieruchomościach. Bardziej zaawansowane technologicznie wzmacniacze kanałowe pozwalają też na zdalną transmisję sygnałów TV. Ich obudowa powoduje, że mogą być zlokalizowane na zewnątrz budynków – są odporne na negatywne czynniki zewnętrzne.

Wzmacniacz kanałowy – odrębne zasilacze

Najbardziej popularny wzmacniacz kanałowy ma kilka oddzielnych wejść – przykładowo UHF lub UKF(FM). Moduły mogą być wyposażone w technologię eliminującą zakłócenia pochodzące z internetu mobilnego. Zależnie od rodzaju urządzenia posiada też trzy-cztery specjalistyczne filtry UHF – kompatybilne z kanałami k.20-k.69. Sprzedawane u dystrybutorów wzmacniacze kanałowe są kompatybilne na przykład z antenami aktywnymi. Wzmacniacze kanałowe posiadają odrębne zasilacze oraz kontrolki sygnalizacyjne.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły