Węzeł optyczny – zalety dobrego urządzenia

Jeśli szukasz węzła optycznego, koniecznie wejdź na www.telmor.pl.

Dzisiejsze instalacji telekomunikacyjne prawie zawsze tworzy się z użyciem kabli światłowodowych. Jest to zasługą wyjątkowych cech światłowodu – szybkości transmisji danych oraz nieznacznych zakłóceń. Jak wiadomo, instalacje tego typu nie byłyby w stanie funkcjonować bez właściwych podzespołów pozwalających na transmisję danych oraz późniejsze kodowanie. By zamontować taką instalację potrzebne są takie części jak multiswitche czy nadajniki optyczne, jak również węzły optyczne. Te trzecie są najważniejsze dla działania całej instalacji – umożliwiają wszak modyfikację sygnału ze światłowodu na tradycyjny i tym samym dostarczenie usług końcowym abonentom. Jak więc działają? Jakie zalety musi mieć dobry węzeł optyczny?

Węzeł optyczny – jak jest zbudowany?

Jak już wspomnieliśmy, węzeł optyczny przyjmuje sygnał światłowodowy, by emitować impuls elektryczny. Warto przy tym nadmienić, że jego działanie nie ogranicza się wyłącznie do tego, ponieważ węzeł optyczny może również działać w drugą stronę. Częstotliwości, na których zwykle funkcjonuje węzeł optyczny to od kilku megaherców do nawet 1 GHz. Dla poprawnego działania węzła optycznego potrzebna jest również odpowiednia osłona, chroniąca wrażliwe elementy w środku węzła przed pyłem, wodą oraz innymi czynnikami – zwykle wykonana ze stali.

Jaki węzeł optyczny kupić?

O tym, czy konkretny węzeł optyczny będzie dobry, świadczą określone cechy. Najistotniejsze są częstotliwości pracy urządzenia i siła sygnału – od tego zależna jest wszak ilość ostatecznych odbiorców, do których dotrze informacje. Poza tym należy zwrócić uwagę na pobór energii – w dużej mierze rzutuje to na cenę użytkowania węzła optycznego. Aby uniknąć trudności przy serwisowaniu instalacji, warto także przetestować metody konfiguracji urządzenia – dobrze, jeśli umożliwia wygodną modyfikację ustawień.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły