Jak powinna być zbudowana skrzynka telekomunikacyjna

Chcesz nabyć skrzynkę telekomunikacyjną? Koniecznie odwiedź tę stronę

Skrzynki telekomunikacyjne są niezbędne w każdym domu – określa to polskie prawo. W sprzedaży znajdziemy wiele ich modeli, których struktura musi być przygotowana na każdą ewentualność. Do czego są potrzebne skrzynki teletechniczne i jak powinny być skonstruowane?

Skrzynka telekomunikacyjna – z wytrzymałego surowca

Skrzynka telekomunikacyjna powinna być zbudowana ze wzmocnionego metalu i dodatkowo przepuszczać sygnały Wi-Fi. Na rynku znajdziemy kilka najważniejszych rodzajów skrzynek telekomunikacyjnych. Bardzo często spotykany model to skrzynka teletechniczna umieszczana na zewnątrz nieruchomości, która musi być wytrzymała na ingerencje osób trzecich, a także urazy mechaniczne. Następna grupa to skrzynka mieszkaniowa, w której mieszczą się istotne przewody – takie jak światłowody oraz niezbędne przyłącza sprzętów – modemy TVK, wejścia optyczne. Poszczególne urządzenia można zamontować na przykład na rzepy lub specjalne taśmy instalacyjne.

Skrzynka telekomunikacyjna – profesjonalne komory

Priorytetowym czynnikiem jest też ochrona przed dostępem osób nieuprawnionych do środka szafki. W tym celu służą specjalne zamki. Bezpieczeństwo jest szczególnie ważne ze względu na dzieci. Należy pamiętać też o uporządkowaniu przewodów – w tym celu wykorzystuje się specjalne komory. U dystrybutorów znajdziemy wiele modeli szafek – mają one różne rozmiary, dzięki czemu szybko dostosujemy je do naszego mieszkania.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły