Nienaturalne linki przychodzące – spam czy SEO?

Najistotniejszą przyczyną, przez którą na portal internetowy może zostać założony filtr Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest sposób na uniknięcie tych surowych obostrzeń?

Nienaturalne linki przychodzące – groźne w skutkach

Nienaturalne linki przychodzące to umieszczanie przesadnej liczby odsyłaczy kierujących ruch na naszą stronę w sieci. Naruszają one normy rzetelnego pozycjonowania stworzone przez firmę Google, gdyż manipulują pozycją adresu w przeglądarce. Zazwyczaj nienaturalne linki przychodzące występują w formie wpisów sponsorowanych najeżonych wieloma odnośnikami. Występuje też proces wymiany linków, co skutkuje zastosowaniem filtra. Jeśli nierzetelne praktyki zostaną wykryte, witryna jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, co wiąże się nagłym zmniejszeniem jej pozycji w wyszukiwarce, nawet o 30 stron.

Jak wykluczyć problem nienaturalnych linków przychodzących

Nie zapominajmy, że gdy na portal będzie założony filtr w Google za nienaturalne linki, możemy starać się o przywrócenie normalnej pozycji w przeglądarce . Proces ten jest niestety niezwykle długotrwały i nie gwarantuje stuprocentowego powodzenia. Zasięgnijmy porady specjalistycznej firmy pozycjonującej, jeśli chcemy zwiększyć prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów. Specjaliści momentalnie zidentyfikują rzeczywistą przyczynę i dadzą sobie radę z nienaturalnymi linkami. Zwróćmy uwagę, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i usuwanie filtrów od Google najlepiej zlecać wyłącznie doświadczonym agencjom.

Wyróżnione artykuły