Wyprawy górskie – gdzie warto wyjechać?

Potrzebujesz więcej wiadomości o najlepszej ofercie wypraw? Znakomicie trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl/wyprawy/

Góry od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, niesamowite widoki, możliwość sprawdzenia samego siebie, jak również element sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie szlaków. Nie dziwi więc to, że wspinaczka, trekkingi czy turystyka górska od lat cieszą się nieprzerwaną popularnością. Wielostopniowa skala trudności szlaków powoduje, iż każdy – również kompletny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Kłopotów może natomiastprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Aranżowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte komplikacje mogą okazać się szczególnie uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od Polski. W takich wypadkach należy skorzystać z usług firm w profesjonalny sposób planujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te prowadzi je doświadczony przewodnik, nie znaczy jednak, że każdy może w nich uczestniczyć. W zależności od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane kierunki podróży

Największym zainteresowaniem wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się oczywiście Himalaje oraz Karakorum, jakkolwiek z uwagi na wysoki poziom trudności i znaczne koszty większość sympatyków trekkingów nie decyduje się na taki wyjazd. Zdecydowanie mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te koncentrujące się na osiąganiu szczytów Uralu oraz Kaukazu na czele z Kazbekiem. Ponadto polskie firmy aranżują także wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski).

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły