Wycieczka w Himalaje – poznaj najpopularniejsze trasy

Szukasz korzystnej oferty wyprawy w Himalaje? Nie czekaj! Zajrzyj na ten link.

Himalaje razem z położonym całkiem blisko pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Wpływ na to ma mnóstwo czynników – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Trzeba nadmienić też o skrajnej trudności poniektórych szczytów i tym, iż to właśnie te góry stały się areną zmagań doświadczonych wspinaczy z całego świata. Nie zadziwia nas stąd popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się też pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie organizuj go sam

Na wstępie należy zaakcentować, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są bardzo trudnymi górami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Przyczyną problemów bywa też samo przygotowanie wyjazdu – kupno biletów czy zdobycie wizy i pozwolenia. Dlatego najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących wyjazdy w te góry. Kolejnym atutem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie posiadających doświadczenia w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z jasnych względów osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Himalaje albo Karakorum rzadko postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednak, iż te masywy leżą poza ich zasięgiem, bowiem nieraz przygotowywane są trekkingi wokół takich szczytów jak Everest, Lhotse czy Shishapangma. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale także możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu Nepalczyków i podziwianie nieprzeciętnych cudów natury, jak na przykład lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły