Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

Tutaj uzyskasz więcej informacji o Kilimandżaro wyprawa.

Wspinaczka na wierzchołki gór to pragnienie dużej części globtroterów, którzy uwielbiają ekstremalne wyzwania. Niezapomnianych wrażeń niewątpliwie dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto się jej podjąć?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga prawie 6000 m n.p.m. Turystów przyciągają głównie możliwość obserwacji egzotycznych zwierząt w ich naturalnym środowisku, znikające już lodowce, a także malownicze widoki. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Uhuru, Mawenzi oraz Shira – trzy góry będące śladem po wulkanach. Ekspedycja na ten afrykański szczyt wymaga odpowiedniej preparacji – ze względu na znaczną wysokość istnieje ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, a kapryśne warunki atmosferyczne powodują, że zdobycie masywu stanowi duże wyzwanie. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie muszą charakteryzować się znakomitą kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią maszerowanie przez około 8 do 9 godzin dzień za dniem.

O czym trzeba pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro należy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż warto również wyposażyć się w leki o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się ochroni także odpowiednia profilaktyka – używanie środków odstręczających insekty, a także korzystanie z odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A jak zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły