Trekkingi – o czym pamiętać?

Na www.exploruj.pl znajdziesz więcej szczegółów o trekkingi Himalaje

Chodzenie po wysokich szczytach utożsamiamy szczególnie z bardzo doświadczonymi alpinistami. Tymczasem do trekkingów niepotrzebne okazują się najczęściej takie umiejętności – w różnych górach poprowadzono bowiem szlaki, z którymi poradzi sobie dowolny turysta – jeżeli oczywiście jest wyposażony w odpowiednie akcesoria, tj. buty z przyczepną podeszwą i kijki zapewniające przyczepność na stromych szlakach. Na najtrudniejszych fragmentach potrzebna okaże się też pomoc sprawdzonego instruktora, bo ten pokaże, jak korzystać z opcjonalnego, gwarantującego ochronę sprzętu. Kiedy więc będzie on potrzebny? W jakich górach zazwyczaj odbywają się trekkingi?

Akcesoria do trekkingu

Trekkingi bywają niekiedy organizowane w bardzo technicznym obszarze, a to powoduje, iż potrzebne stają się akcesoria umożliwiające przejście trasy. Najistotniejszymi wśród nich są na pewno raki, które zapewnią przyczepność również na ośnieżonych szlakach – a na wielu szczytach spotkać je możemy także latem. Na trudnych podejściach przydatny będzie również czekan. Do obsługi obu akcesoriów niezbędne będą odpowiednie kwalifikacje – dlatego niedoświadczeni turyści na trekkingi muszą udać się wraz z instruktorem, bo ten pokaże im, jak bezpiecznie pokonać trasę.

Najpopularniejsze szlaki na trekkingi

Trekkingi pozwalają na zobaczenie szczególnie ciekawych miejsc na Ziemi, które zazwyczaj okazują się nieosiągalne dla zwykłych turystów. Najczęściej prowadzone są w najwyższych górach – krajowi turyści często wyjeżdżają w słowackie Tatry, a poza tym do Włoch oraz na norweskie fiordy. Sporym uznaniem w gronie fanów trekkingu szczyci się również Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Turyści, którzy mają już pewne doświadczenie w chodzeniu po górach mogą natomiast wybrać się w Karakorum – trekkingi organizowane są tam m. in. w okolicach K2 i Annapurny.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły