Tatry, Karpaty, Himalaje – trekkingi o różnych stopniach trudności

Trekkingi - zobacz bezkonkurencyjną ofertę

Górskie wypady przybierają różne formy. Od spokojnych spacerów po prostych trasach w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez całodniowe, piesze wędrówki po trasach klasyfikowanych wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Żeby podjąć się tych ostatnich, konieczne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, jak również umiejętność obsługiwania sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Jakkolwiek w zamian za niejednokrotnie olbrzymi wysiłek dostajemy możliwość obcowania z dziką przyrodą i podziwiania nieziemskich widoków.

Trekkingi – dopasuj odpowiedni stopień trudności do swoich zdolności

Stopień trudności technicznej jest uzależniony od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Fachowcy wymieniają trzy poziomy trudności pieszych wypraw w rejony górskie. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą Ci, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do większego wysiłku. Następny stopień trudności wymaga solidnej kondycji i przynajmniej podstawowej praktyki w górach – na przykład w polskich Tatrach. Trzeci poziom to wyprawy dla uczestników z doskonałą kondycją, znajomością natury wysokich gór i radzącym sobie z użyciem sprzętu, jak również niebojących się uciążliwych warunków obozowania w czasie wielodniowej wędrówki.

Gdzie uprawa się popularne trekkingi?

Trekkingi można praktykować w każdych górach. W naszym kraju entuzjaści tego typu obcowania z naturą najbardziej upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli natomiast chodzi o pozostałe góry na kontynencie europejskim, sporą popularnością cieszą się leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, Karpaty Wschodnie, Alpy oraz Góry Przeklęte na Bałkanach. Jednostki najbardziej obeznane w trekkingu mogą zaś sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wycieczki w Karakorum, Andach bądź Himalajach.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły