O czym nie zapominać, mając w planach wyprawy górskie?

Poszukujesz szczegółowych informacji o wyprawach górskich? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl

Szereg osób wykorzystuje swój czas przemierzając górskie szlaki. Zwykle zaczynają od wędrówki po polskich Tartach, wraz z upływem czasu jednak zaczynają poszukiwać czegoś więcej. Poszukują nowych wyzwań – ich pragnieniem są wycieczki w coraz wyższe partie gór. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wędrówki na szczyty leżące w dalekich od Polski rejonach stają się aktualnie możliwe.

Wyprawy górskie – o czym nie zapominać, szykując się do wyprawy?

Aktualnie przed zwolennikami górskich wypraw otworem stoją tak polskie oraz słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc), ale też najwyższe wzniesienia Meksyku, Afryki oraz Azji. Z pewnością ogromnym ułatwieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest działalność na krajowym rynku agencji trekkingowych organizujących wyprawy na Kazbek czy Elbrus. Rzecz jasna pomoc agencji bardzo dużo ułatwia, ale jej przewodnicy nie wdrapią się na szczyty za nas. Konieczna jest wysoka sprawność fizyczna, która pozwoli nam wytrzymać trwającą wiele godzin wędrówkę z bardzo ciężkim, mającym nawet 15 kilogramów plecakiem z odpowiednią do warunków klimatycznych odzieżą i właściwym sprzętem.

Wyprawy w góry – jakie wymagania stawiane są biorącym udział w wyprawie?

Od wszystkich, którzy postanawiają wziąć udział we wspinaczce górskiej – na bazę pod Annapurną, Pik Lenina, Elbrusbądź Mount Everest – wymaga się pewnej praktyki w zbliżonych do takich wyprawach, gdyż im wyżej będziemy się wspinać, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia choroby wysokościowej. Umiejętność posługiwania się czekanem oraz poruszania się w grupie, której członkowie wzajemnie się asekurują liną – to wymogi, które powinno się koniecznie spełniać. Nie możemy zapomnieć także, że trekking wysokogórski jest wędrówką zespołową. Liczy się zatem doświadczenie pracy w grupie. Podczas wyprawy w góry niezbędne jest stu procentowe dostosowanie się do poleceń wydawanych przez prowadzącego grupę.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły