Reprezentacja pracowników w sprawach z zakresu prawa pracy

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie prawa pracy, tak od strony pracodawcy, jak i pracownika. Nasza działalność koncentruje się nie tylko na toczeniu spraw sądowych, ale również na doradztwie w obszarze bieżącego stosowania prawa pracy.

Prawo pracy – zakres działania kancelarii radców prawnych

Reprezentując Pracodawców, najczęściej pomagamy im w tworzeniu wszelkiego rodzaju dokumentacji na etapie nawiązania stosunku pracy, jego trwania, jak i rozwiązania. Pomoc prawna jakiej udzielamy ma za zadanie nie tylko przeprowadzić naszych Klientów przez te stadia, ale także ochronić ich przed sprawami sądowymi z pracownikami. Jesteśmy świadomi, iż wraz z rozwojem spółki, stosowanie prawa pracy jest większym wyzwaniem. Dlatego też naszym celem jest działanie w sposób niewidoczny dla Klienta, który dzięki temu może skoncentrować się na prowadzeniu biznesu, a nie na niejasnościach prawnych.

Prawo pracy – radca prawny jako pełnomocnik Pracownika

Nierzadko podejmujemy się roli pełnomocnika Pracownika. W tym zakresie o wiele częściej nasza praca polega na prowadzeniu spraw sądowych dotyczących nawiązania stosunku pracy, niezasadnego rozwiązania umowy o pracę lub chociażby nadgodzin. Niewątpliwie wymaga to od nas zupełnie innego zaangażowania, gdyż tego rodzaju sprawy związane są ze znacznymi problemami na tle postępowania dowodowego. Tym samym przekonanie sądu do uznania racji Klienta staje się dużym wyzwaniem.

Wyróżnione artykuły