Wisiorki srebrne

Więcej o wisiorkach srebrnych na https://wisiorki.srebrne.net

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest miękkie, świetnie wygląda i cechuje je ciekawy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – metal ten okazuje się bardzo delikatny, przez co łatwo go zarysować. Jak zatem troszczyć się o srebrne ozdoby?

Detergenty niszczą wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla srebrnych ozdób są zabójcze. Przez nie metal może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie wolno więc stosować ich do pielęgnacji ozdób, a podczas prania ręcznego bezwzględnie musimy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne i pierścionki.

Wisiorki srebrne – w czym je przechowywać?

Wisiorki srebrne należy chronić również wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania powinniśmy wykorzystywać kuferki wyściełane od wewnątrz delikatną tkaniną – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Metal ten niezbyt dobrze reaguje też na kontakt z wilgocią oraz dużymi temperaturami, które mogą powodować, że wyblaknie lub zmieni kształt. Zanim schowamy kilka przedmiotów do pudełka, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je delikatną tkaniną lub wrzucić do foliowego worka.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je pielęgnować?

Do pielęgnowania srebra należy wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli, która świetnie zmywa powstający na powierzchni tego materiału osad. Oprócz tego odpowiednie będą również alkohol, białko jaja i specjalne preparaty. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy korzystać z miękkich ścierek – twarde mogą porysować fakturę.

Wyróżnione artykuły