Topaz mistyczny – dlaczego jest tak popularny?

Zamów topaz mistyczny na www.mystictopaz.pl

Wspaniały wygląd oraz nietypowy, jak na topaz, kolor to najważniejsze cechy topazu mistycznego, od lat cieszącego się ogromnym uznaniem miłośników ozdób. Choć na początku mogłoby się wydać, iż to inny kamień, topaz mistyczny okazuje się naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne właściwości są skutkiem specjalnej techniki wyrobu – naturalny topaz jest w jej toku poddawany wpływowi gorąca i powlekany niezauważalną warstwą metalu szlachetnego. To z tego powodu topaz mistyczny prezentuje się tak dobrze.

Topaz mistyczny – co wpływa na jego barwę?

Barwy, które przybiera topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od metalu, z jakim jest połączony. Najczęściej spotykany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia zaś, że kamień ma purpurowy odcień, niebieski z kolei jest wynikiem podgrzania kamienia bez jakichkolwiek domieszek. Doskonałe skutki przynosi obrabianie czystego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Brazylii oraz Azji.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak przed chwilą napisaliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są wysoko doceniane przez jubilerów. Chętnie używają go zatem do produkcji wisiorków, pierścionków i broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż tylko do eleganckich kreacji – świetnie prezentuje się także w pracy. Nie bez znaczenia okazuje się również mnogość kolorów, dzięki której prościej można dobrać biżuterię do konkretnej kreacji.

Wyróżnione artykuły