Srebrna biżuteria z ametystami

Potrzebujesz ametystów? Kliknij tu

Ametyst to według wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje między innymi w Japonii, Mozambiku, Australii i Indiach. Złoża tego kruszca znajdują się także w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi kamieniami szlachetnymi znajdziecie na stronie www.ametysty.com.pl.

Kiedy włożyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu miała swoją wielką rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich władców było inkrustowane ametystem, a w skarbcu watykańskim do tej pory znajduje się znany papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można zakładać uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w takim połączeniu prezentuje się wyjątkowo elegancko.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Ametyst uważany jest za kamień harmonii. Z tego powodu biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na kolor i estetykę, ale również z z powodu jego właściwości. Część kobiet, nosząc bransoletkę z ametystem przez dłuższy okres czasu, zaczyna czuć spokój i uwalnia umysł. Na temat energii tego kamienia ozdobnego lepiej wyrobić sobie własną opinię.

Wyróżnione artykuły