Ponadczasowa srebrna biżuteria

Co powinno się wiedzieć o biżuteria srebrna sklep internetowy?

Jest z ludźmi od tysięcy lat i pomimo pojawienia się wielu innowacyjnych wzorów, w istocie mało się zmieniła. Biżuteria wciąż pełni tę samą funkcję – jest swoistą dekoracją człowieka, a także umożliwia wyrażenie własnego charakteru. Nic więc zaskakującego, iż biżuterię równie często zakładają kobiety oraz panowie, maluchy oraz ich rodzice, ludzie z rozmaitych klas społecznych. Bez względu na to, jakie wzory lubimy, prawie zawsze biżuteria jest wykonywana z tych samych materiałów – zazwyczaj ze srebra. Dlaczego jednak srebrna biżuteria bywa tak chętnie kupowana? Jak dbać o srebrne przedmioty, by wytrzymały co najmniej kilka dziesięcioleci?

Plusy srebrnej biżuterii

Najważniejszym atutem srebrnej biżuterii jest na pewno fakt, że jej stosowanie daje szansę uniknąć wielu dolegliwości. Srebro jest antyseptyczne, zatem zakładanie srebrnej biżuterii jest rekomendowane klientom, którzy w ostatnim czasie przekłuły ciało. Nie możemy zapomnieć także o jego wyglądzie, który łączy się ze stosunkowo niewielkimi kosztami zakupu.

Jak troszczyć się o srebrną biżuterię

Srebro posłuży sporo lat, jednak powinniśmy odpowiednio o nie zadbać. Przede wszystkim nie nośmy srebrnej biżuterii, gdy wykonujemy jakieś prace – łatwo ją porysować lub pęknąć w kontakcie z detergentami. Srebrna biżuteria musi również być czyszczona w wodzie z denaturatem czy amoniakiem. Należy trzymać ją w pudełku z miękką wyściółką – unikniemy tak uszkodzeń.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły