Pierścionki zaręczynowe są z nami od wieków

Dalsze informacje o pierścionkach zaręczynowych Kraków

Kiedy spotkasz kobietę, z którą postanowisz spędzić całe życie, w końcu pomyślisz o małżeństwie. Najpierw jednak następuje ta wymarzony przez wiele pań moment – oświadczyny, na które będziesz potrzebował pierścionka zaręczynowego.

Pierścionek zaręczynowe – nie zawsze złoto oraz kamienie szlachetne

Danie kobiecie w prezencie pierścienia to nader stara tradycja, sięgająca przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie mają kształt koła, które symbolizuje wieczność. Zgodnie z tradycją nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, zwanym notabene “palcem obrączkowym”, co wypływa z wiary, że od owego palca biegnie żyła wiodąca prosto do serca, nazywana “vena amoris”. Ogólnie uważa się, iż obyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent przywieźli Grecy. Na początku sporządzano je z łodyg tataraku, ze skóry, a nawet kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, przede wszystkim żelaza. Cennymi pierścionkami ze złota czy srebra obdarowywano tylko wtedy, gdy mężczyźni chcieli zaprezentować swoją bezgraniczna ufność do wybranki. Dziś pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z drogimi kamieniami, platyną i złotem, jednakże surowce te tak naprawdę powszechnie stosuje się do ich tworzenia zaledwie od kilku wieków, natomiast duży wzrost ich popularności można zauważyć w XX w.

Nowoczesne pierścionki zaręczynowe

Rzecz jasna, idealna biżuteria zaręczynowa to platynowy pierścionek ze sporym diamentem, jednakże potencjał swobodnego zestawiania różnych kamieni oraz metali jest szeroki. Oprócz diamentów wykorzystuje się szafir, topaz czy rubin. Niektórzy wybierają mniej kosztowne metale, jak srebro, stal damasceńską, tytan, jak również drewno, jednak w dalszym ciągu na rynku dominują pierścionki sporządzone z platyny i przeróżnych rodzajów złota (czerwonego, żółtego i białego).
Za ile powinno się kupić pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało przekonanie, że narzeczony musi zapłacić na niego co najmniej dwukrotność swojej pensji. Cena pierścionka zależna jest od rozmaitych elementów: wykorzystanego kamienia, liczby karatów, materiału czy designu, toteż każdy znajdzie elegancki, nieprzeciętny pierścionek na swoją kieszeń. Miejmy jednakże na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy ma być w pierwszej kolejności wyrazem uczucia i zaangażowania, więc jego wartość ma drugoplanowe znaczenie. Ważne jest to, czy będzie się podobał naszej wybrance.

Siedziba firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły