Najważniejsze informacje o kolczykach

Chcesz nabyć kolczyki srebrne? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Kupując kolczyki powinno się wziąć pod uwagę nie tylko ich kształt, materiał, z którego są wykonane, oraz design, ale także na zapięcie. Poniżej przedstawiamy zwięzły wykaz najczęściej używanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to standardowe i najczęściej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest mocne i nie nie ma potrzeby używania dodatkowo zatyczek, jak przykładowo w zapięciu na sztyft. Tego rodzaju zapięcie zapewnia znaczny komfort noszenia i chętnie jest używane w biżuterii w stylu art deco. Minusem tego zapięcia jest jego spory rozmiar.

Kolczyki bigle angielske

Podobnie popularny jak klasyczny bigiel, lecz łatwiejszy w zapinaniu, za sprawą rozchylanemu tylnemu zatrzaskowi. Na co dzień używa się ich przy droższych modelach biżuterii.

Kolczyki rybka

Wygodne w noszeniu w ciepłe dni, gdy nie nakładamy czapek, szalików oraz odzieży z dużym kołnierzem.

Kolczyki klips

Idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie postanowili nie przebijać uszu. Dziś stosunkowo sporadycznie stosowane.

Kolczyki sztyft

Najbardziej rozpowszechnione zapięcie. Ma niewielką szansę odpięcia się, a zatyczki na zapięcie są łatwe do dokupienia. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem sprzedają się najczęściej. Wspaniale sprawdza się w przypadku drobnych kulek i cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w małych, przeważnie złotych kolczykach. Łatwo się je zapina i nie potrzeba do nich zabezpieczającej zatyczki. Takie kolczyki używane są nierzadko w biżuterii dla dzieci.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły