Lampworki – co to jest?

Lampworki kupisz na www.bizutik.pl.

Na pierwszy rzut oka przywodzą na myśl barwne cukierki. Lampworki, gdyż o nich mowa, to specyficzny rodzaj koralików wykonywanych ze stopionego szkła. Niegdyś były produkowane samodzielnie – szkło topiono z wykorzystaniem przerobionej lampy na naftę, stąd też nazwa lampworki. Obecnie także możemy zrobić je samodzielnie, jednak lepszym rozwiązaniem będzie niewątpliwie kupno zrobionej już biżuterii z lampworkami. Czemu powinniśmy się na to zdecydować? Do jakich strojów najlepiej nosić lampworki? Jak zrobić je nad lampą?

Lampworki – jak powstają?

Lampworki wykonuje się, jak już napisaliśmy, nad lampą. Obecnie najlepiej sprawdzi się gazowy palnik. Do ich produkcji wykorzystuje się specjalne szkło, jakie wskutek działania ognia rozgrzewa się, zaś to umożliwia nadanie mu wybranych form. Tasiemki stopionego szkła nawijane są na drut, dzięki czemu każdy koralik ma dziurkę w samym centrum – dzięki temu lampworki mogą być wykorzystane do wyrobu kolczyków lub wisiorków.

Stroje do lampworków

Kolorowe lampworki świetnie pasują do normalnych strojów. Szczególnie dobrze łączą się z t-shirtami z oryginalnymi obrazkami, barwnymi swetrami i coraz częściej zakładanymi trampkami. Nie znaczy to jednak, że będą atrakcyjnie wyglądały jedynie przy tego rodzaju strojach – to tylko sprawa pomysłowości.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły