Kolczyki srebrne

Więcej szczegółów o kolczyki srebrne serduszka znajdziesz tu

Kolczyki są najbardziej popularnym, jak również najczęściej noszonym (nie tylko przez kobiety) dodatkiem. Swoją popularność zapewne zawdzięczają dużemu zróżnicowaniu wzornictwa, materiałów i sposobów noszenia. Kolczyki były noszone od zawsze i trudno sobie dzisiaj bez nich wyobrazić garderobę współczesnej kobiety. Najpopularniejsze są zapewne kolczyki srebrne, antyalergiczne, naturalne i zawsze piękne.

Z jakiego srebra robi się kolczyki

Najczęściej spotkać możemy tradycyjny sposób wykończenia, czyli srebro o próbie 925 wypolerowane na wysoki połysk o jasnej barwie. Bardzo eleganckie jest również też srebro rodowane pokryte cieniutką warstewką tlenku z rodziny platynatów, który nadaje biżuterii blask białego złota i jednocześnie chroni srebro przed oksydacją.
W nowoczesnej biżuterii bardzo popularne jest srebro szczotkowane o matowej powierzchni oraz oksydowane srebro w grafitowym kolorze.

Rodzaje zapięć stosowanych w kolczykach

To, jakie zapięcie wybrać w kolczykach zależy od indywidualnych upodobań osoby, która je będzie nosić. Na rynku dostępne są dwie grupy zapięć – bigle i sztyfty, które występują w różnych odmianach, np. bigle angielskie, bigle otwarte, sztyfty tradycyjne, sztyfty z klipsem itp. Różnorodność rodzajów zapięć pozwala nam tak dobrać kolczyki, aby idealnie pasowały i wygodnie się nosiły.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły