Biżuteria z cyrkoniami – alternatywa dla diamentu

Dowiedz się, gdzie kupić biżuterię z cyrkoniami

Podczas dzieła zdobienia biżuterii twórcy bardzo powszechnie stosują wiele kamieni szlachetnych. Poza faktem, że ten sposób ozdabiania nadaje biżuterii olśniewającego wyglądu, mają one znaczny wpływ na cenę opracowywanego dzieła. Skutkiem tego jest dość wąskie grono ludzi mogących pozwolić sobie na klejnoty otoczone legendarną sławą w posiadanej biżuterii. Na szczęście istnieją też rozwiązania dla mniej bogatych osób.

Co rozumiemy jako cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie wytwarzane kamienie ozdobne, nie pojawiające się naturalnie. Jest to prawie najlepsza alternatywa dla brylantów – z powodu praktycznie identycznego wyglądu i zbliżonych właściwości. Zazwyczaj cyrkonia jest bezbarwna, ale wersje z dodatkiem innych minerałów mogą przybierać wszystkie barwy lub nawet zmieniać się pod wpływem światła. Z uwagi na wymienione właściwości estetyczne, cyrkonie są niezastąpione w jubilerstwie.

Stomatologia i bizuteria, czyli gdzie stosuje się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie swoje miejsce w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, mają one oczywiście także inne przeznaczenia. Przykładowo, wykorzystuje się je w celach medycznych (jako przejściowe wypełnienie zębów mlecznych), do określania pH w wysokich temperaturach albo też przemyśle. W przeszłości, dzięki posiadanym właściwościom używane były nawet w takich przedsięwzięciach, jak Rosyjskie programy kosmiczne. Jeśli jednak zainteresowani jesteśmy najpopularniej pojawiającą się formą cyrkonii, czyli biżuterią, zamówić ją można na przykład przez internet.

Wyróżnione artykuły