Znaki BHP – zadbaj o bezpieczeństwo pracowników

Dowiedz się, gdzie nabyć znaki BHP.

Na terenie naszego kraju obowiązują naprawdę dokładne przepisy BHP. Ich poszanowanie daje poczucie bezpieczeństwa oraz sprawia, że prawdopodobieństwo różnorodnych zagrożeń spada do minimum. Dzisiaj przepisy BHP nakładają wymóg właściwego znakowania budynków. Tym samym troska o prawidłowy montaż znaków BHP jest obecnie bardzo istotna. W jakich sytuacjach wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – w jakich miejscach można je wypatrzeć?

Dzisiaj znaki BHP umieszczane są na przeróżnych budynkach. Chodzi między innymi o zakłady pracy, kompleksy biurowe, jak a także szkoły czy szpitale, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to przede wszystkim oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy dotyczące reguł postępowania w momencie pożaru czy innego rodzaju zagrożenia. Do znaków BHPwyróżniających się naprawdę dużym znaczeniem zalicza się również instrukcje mówiące sposobach postępowania z odpadami medycznymi, które umieszczane są w szpitalach. Jednym z najczęściej wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki , które oznaczają drogę ewakuacyjną. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać o tym, jak bardzo duże znaczenie ma właściwe oznaczenie trasy do ewakuacji. To ona jest używana w sytuacji, gdy w budynku wystąpi jakieś niebezpieczeństwo, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można też dostrzec na różnych maszynach, które z powodu awarii nie mogą być użytkowane – odnosi się to na przykład wind. Znaki BHP szeroko stosowane są też w przemyśle. Stosuje siętam szereg znaków ostrzegawczych , ale również znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są wytwarzane?

Stosowane obecnie znaki BHP są zawsze produkowane z trwałych materiałów, które rewelacyjnie znoszą niekorzystne warunki atmosferyczne. Na ogół jest to wysokiej jakości PCV. Dzięki temu znaki BHP można umieszczać nie tylko wewnątrz budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie utracą one swojego świetnego wyglądu i – co kluczowe – nadal pozostaną czytelne. W wielu wypadkach powlekane są również materiałem fluorescencyjnym, za sprawą którego są one widoczne nawet kiedy jest ciemno. Montaż znaków BHP jest prosty każdy.

Siedziba firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły