Praktyczne tabliczki informacyjne

Sprawdź, gdzie zamówić tabliczki informacyjne, wejdź na www.poniedzialek.pl.

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Dzięki nim przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, podnosi się także nasze bezpieczeństwo, chociaż na co dzień możemy nie zwracać na nie uwagi. Sprawdźmy więc jakiego typu tabliczki informacyjne są najczęściej stosowane oraz dlaczego są tak istotne.

Tabliczki informacyjne – znaczą budynki i szpitale

Najbardziej rozpowszechnione tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które znakują budynki – wieżowce, biurowce, przedszkola, komisariaty policji. Sprawiają, że z łatwością dotrzemy na miejsce. Trzeba jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie są zlokalizowane wyłącznie na murach budynków, bo bardzo często możemy je również zauważyć wewnątrz. To ogromna podgrupa znaków, które z reguły spełniają funkcję ochronną, ale również czysto komunikacyjną. Takie tabliczki ułatwiają znalezienie odpowiedniego pomieszczenia lub osoby w ogromnych wieżowcach – w urzędach w hallu znajdują się tabliczki z określeniami wydziałów. To sprawia, że błyskawicznie wyszukamy na przykład sekretarza czy wydział księgowy. Tak samo znaczące są tabliczki informacyjne z nazwiskami osób zatrudnionych, które umieszczane są przy wejściu do pokoju. Nie zapominajmy, że istnieje możliwość zmiany informacji na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – pokazują drzwi ewakuacyjne

Tabliczki informacyjne są w końcu wymagane przez odpowiednie ustawy, nie zapominajmy więc o ochronie zdrowia i życia petentów. Informują gdzie znajdują się drogi bezpieczeństwa, wyznaczają strefy służbowe, informują o toksycznych substancjach. Za brak tabliczek informacyjnych grozi kara, funkcjonują też specjaliści od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są wyznaczeni do ich zakładania. Tabliczki informacyjne tworzone są z trwałych materiałów (np. PCV), niejednokrotnie posiadają właściwości fluorescencyjne i można je szybko zamontować.

Siedziba firmy:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]

Wyróżnione artykuły